Romantika pro dva jako součást intimní hygieny vztahu

14. 10. 2020
Autor: Loverotika
Fotografie: Unsplash.com / Shutterstock

Čas čtení: | Počet slov:

V dlouhodobých vztazích je nutné vytvářet oázy intenzivní lásky a romantiky. Romantická dostaveníčka mohou mít různou podobu podle časových a finančních možností, vkusu, zájmových preferencí a oblíbených aktivit. Může se jednat o večeři, celé odpoledne, válecí neděli, prodloužený víkend, týdenní dovolenou, měsíc na cestách… Způsobů, jak takovou oázu lásky a romantiky pojmout, je mnoho a fantazii se meze nekladou.

Proč? Velmi jednoduchá odpověď – je to běžná hygiena, kontrolní servis vašeho vztahu. Opatření kvůli ubíjejícímu stereotypu. Stereotyp sám o sobě není nic zlého a do běžného života prostě patří. Bez všedního stereotypního uspořádání bychom se asi brzy zbláznili. Aby ovšem plnil svou funkci, ale zase příliš nepřebujel a nevysál občerstvující tvořivý aspekt života, je nutné jej čas od času, pravidelně, narušit. Dlouhodobé manželské či partnerské vztahy jsou obtěžkány mnoha funkcemi a praktickými záležitostmi. Je toho na nás prostě moc. Proto je nesmírně důležité umět si udělat na chvíli pauzu. Je důležité vyhradit si prostor a stáhnout se ze všedního koloběhu každý sám – každý z partnerů má mít pro sebe a své vlastní aktivity vyhrazený čas (o tom někdy jindy), ale stejně tak je důležité naordinovat si čas společně, ve dvou, vypnout v hlavě povinnosti běžného provozu a plně se soustředit na společnou lásku.

Jestli to bude jednou za měsíc, za dva nebo dvakrát do roka, to už záleží na každém páru, zátěži a výdrži. Zaplaťpánbůh za každou oázu romantiky. Udělat si čas jen pro sebe je dobré brát jako úkol a hlavní náplní je projevovat si všemi možnými způsoby lásku. Když víte, že oba lezete rádi po horách, lozte po horách. Jestli se raději válíte, válejte se a milujte. Jestli je jeden aktivní a druhý raději pasivní, nějak to prostě skloubíte po vzoru chytré horákyně – túra do lesa a pak vířivka třeba. To se všechno dá řešit.

Měla bych ale pár doporučení, takových základních pravidel, řekněme:

  • Vyznávejte si lásku, chvalte se, upozorňujte se na pozitiva, která se vám na tom druhém líbí, zavzpomínejte, proč jste se do sebe zamilovali. Vzpomínejte na společná období, která vás bavila, co jste dělali a líbilo se vám to, co bylo například nejlepší na éře „před dětmi“. I z toho se vám může něco vyjevit, minimálně zase nějaký motiv třeba na další romantickou oázu.
  • Objímejte se, líbejte, držte se za ruce, mazlete se. Chovejte se jako puberťáci. Klidně, proč ne? Věnujte pozornost společné dotykové lásce. Hýčkejte se. Masáže všeho druhu vřele doporučeny – nechte si udělat od profesionála nebo si nastudujte nějaký základní postup a pusťte se do toho. Válejte se spolu v posteli. Zatančete si. Cokoliv.
  • Zakažte si drtivou kritiku a negativní hodnocení. Jedete si projevovat a vyznávat lásku, ne se peskovat.Jestli vám chybí např. dotykové projevy lásky a chcete to sdělit, můžete místo „No, ty mě nikdy nepohladíš, jsi hroznej.“, říct raději: „Já si tak užívám když mě vezmeš za ruku nebo mě pohladíš jen tak. Mohl bys to prosím dělat častěji? Nebo co za tím je, něco ti vadí, je ti to nepříjemné?….“. Naučte se dívat na kritické záležitosti víc od sebe, co vám dané chování nebo naopak nečinnost způsobuje, co vás trápí, bolí – a naznačte, jak byste si představovali, aby k tomu druhý přistoupil. To má vždycky daleko lepší efekt, než označit druhého jako viníka a říct mu, že je v něčem nedostatečný a špatný.
  • Otevírejte diskuse. Chybí mi intimní kontakt, trápí mě to – co s tím? Mě napadá tohle, co ty na to, šlo by to? Nebo máš jiný nápad? Viděla jsem, že kamarádi xy zkusili tohle a zaujalo mě to, co kdybych sehnala víc informací a třeba to taky můžeme zkusit…
  • Úkol romantické bubliny: ať spolu probíráte cokoliv, klidně i nepříjemné věci, snažte se oklikou vrátit k podstatě věci – máme se rádi, chceme být spolu a pokusíme se ošemetná společná témata doladit (a na základě diskuse se nejlépe už rýsují tipy, jak). Jestli jste něco ve vztahu fakt podělali, asi nechcete, aby vám to vaše žena nebo muž pořád vyčítali do kola, to je pochopitelné. Než se ale urazit a komunikaci zablokovat stylem: „Nech mě bejt, to jsem si mohl myslet, že mi to zase budeš vyčítat…“, můžete říct: „Já vím, že jsem tě tenkrát zranil a je mi to moc líto, ale pochop, že se chci soustředit na teď a na společnou budoucnost, na naši lásku a snahu, aby se to už nikdy nestalo.“.
  • Dámy, jestli chcete pro ideu romantických oáz získat chlapy, zařaďte do programu nějakou tu erotiku. Nalijme si čistého vína. Na menšinu mužů to možná fungovat nebude, ale na drtivou většinu mužů zcela určitě ano. Naučte se erotickou masáž. Není to nic složitého a efekt je obrovský. Najděte si tipy a triky pro zpestření erotického repertoáru, seberte odvahu a vyzkoušejte to. Striptýz? Ale taky to může být úplná maličkost – že třeba při sexu necháte rozsvíceno, svedete svého muže kdekoliv jinde místo tradiční ložnice, orální sex atd. Cokoliv je lepší než nic.
  • Pánové, zanalyzujte si všechna pozitiva institutu romantických oáz ve vašem vztahu (vyjdou z toho jednoznačně pozitivně) a během těchto chvil se soustřeďte plně a pozorně na své ženy. Věnujte se jim. Během předem vyhlášených romantických dostaveníček mějte oči, uši i všechny ostatní relevantní části těla nastraženy pouze a jedině pro svou ženu. Hýčkejte ji, zahrnujte láskou a komplimenty. Povídejte si s ní a naslouchejte jí. Možná se vám dostane ochutnávky Bohyně domácí a začne vás to bavit natolik, že romantické fígle zařadíte i do běžného stereotypu.
  • Jen tak spolu buďte a mlčte. I chvíle společného mlčení a ticha mají velkou váhu. Pokud je ovšem společné zaryté mlčení právě tím běžným stereotypem, měla by naopak převládat živější komunikace. To je případ od případu.
  • Připravte se na návrat do reality. Když se romantická intenzivka dobře povede, bývá návrat do reality všedního dne dost ostrý. Je dobré s tím počítat, pak vás to tak nezaskočí. Z občerstvení v romantické oáze budete ještě nějaký čas živi – než vás úplně pohltí běžné starosti a povinnosti. A až nastane čas na další oázu, jednejte a zařiďte si ji – nenechte se semlít úplně.

Kdo si vezme plánování, vymýšlení a zařizování časoprostorových oáz lásky a romantiky na starost, to už je celkem jedno. Prosím vás, opravdu je to jedno. Někdy se ve vztazích až moc řeší, kdo s čím má začít nebo že to či ono má druhého „samo“ napadnout. Ale když to pak vyjde a daná činnost má na vztah jako celek pozitivní dopad, je nakonec úplně fuk, kdo tu pozitivní změnu vyvolal. Jestli jsem to „zase byla já“ nebo ne.

Z podstaty věci mohou být lepší romantické plánovačky ženy, ale také nemusí. Dokonce se mi podle mého soukromého průzkumu zdá, že daleko větší romantici bývají při plánování společných chvil muži. Možná déle trvá, než se k tomu chlapi rozhoupou, ale pak mají výborné nápady. Ať je to tak či tak, pokud unavený plánovač vyhlásí „Pořád to plánuju a vymýšlím já, příště je řada na tobě, za měsíc máme oba volný víkend.“, měl by se toho ten druhý bez řečí chopit. To je snad jasné. Ženy by se neměly ostýchat si o romantické dostaveníčko bez skrupulí říct, pokud cítí potřebu. Nebuďme naivky, dámy. Romantika jako taková nestojí na tom, že si o ni za žádnou cenu nesmíte říct a muž na to musí přijít sám. Romantika a rozum jdou náhodou velmi dobře dohromady. Takže když vím, že potřebuji se svým mužem někam vypadnout a užít si, tak mu to prostě řeknu a nejlépe mu pod nos přinesu diář, aby hned vybral termín.

Efekt speciálních romantických chvil je pro vztah velmi důležitý. A extrémně důležitý bývá pro ženy. Ženy potřebují vědět, že jsou milovány a láska je mezi manžely či partnery pořád platná veličina. Pro přirozeně ženskou ženu je ujištění, že láska neustále proudí, naprosto zásadní. Pokud se jí takové jistoty nedostává, strádá, v hlavě se košatí různé domněnky, narůstá nejistota a ta otravuje celkovou atmosféru vztahu. A muži touží po spokojených a šťastných ženách.

Pokud se ženě ujištění dostává, kvete a září spokojeností. Ideální je pravidelná a častá porce takové výživy, v hubených obdobích krizí a nepříjemností se ovšem žena dokáže podobně jako sukulent vyživit i z občasných injekcí. A těmi mohou být právě mimořádné společné romantické chvíle, oázy, bubliny, dostaveníčka nebo jak jinak to ještě nazvat. Romantické oázy ale asi nejlépe evokují občerstvení – a to v dlouhodobém vztahu potřebují ženy i muži jako sůl.

0 komentářů

Přidat komentář

Nejčtenější

Nejčtenější

Doporučené

Doporučené

Pin It on Pinterest

Share This